3 NIEDZIELA ZWYKŁA 24.01.2021.

1. Dziś w Kościele jest obchodzona niedziela Słowa Bożego. Biskupi zachęcają każdego z nas, aby czytanie i rozważnie Pisma Św. stało się naszą codzienną modlitwą, gdyż znajomość Biblii jest znajomością samego Chrystusa. Odpowiadając na prośbę naszego metropolity, dziś wychodząc z kościoła możemy wesprzeć poszkodowanych w Chorwacji przez ostatnie trzęsienie ziemi. Za złożone ofiary do puszek wszystkim mówimy Bóg zapłać.

2. Kalendarz liturgiczny: jutro święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. We wtorek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. W środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy i msze św. zbiorową. W czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy nabożeństwo 40 godzinne. Adorację rozpoczniemy po mszy o 11.30 a zakończymy przed mszą o 17. Rejony są wywieszone w gablocie i na naszej stronie internetowej.

3. Dziękujemy mieszkańcom ul. Wiśniowej i ul. Szewskiej za posprzątanie kościoła i ofiarę na kościół oraz na msze św. która będzie odprawiona 3. 02 o godz. 17. O przygotowanie naszej świątyni na przyszłą niedzielę prosimy parafian z ul. Uroczej.

4. Dziękujemy Panom za pracę przy naszym kościele: Tadeuszowi Mikłasowi, Piotrowi Zegarek, Tadeuszowi Gładys i Grzegorzowi Siewniak. Zapraszamy chętnych do pomocy we wtorek o 8.30.

5. W poniedziałek na msze św. kolędową o godz. 17 zapraszamy rodziny z ul.: Chrzanowskiej, Łąkowej, Niemcewicza i domy koło kościoła. Będziemy się modlić w ich intencji o Boże błogosł. Natomiast we wtorek na godz. 17 zapraszamy te rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły wziąć udziału we mszy św. kolędowej.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział we mszy św. kolędowej oraz odprawili kolędę w swoich domach, modląc się, błogosławiąc i kropiąc wodą święconą swoje mieszkanie. Dziękujemy również tym, którzy zaprosili nas na tradycyjną wizytę duszpasterską. Przy tej okazji chcemy serdecznie podziękować za złożone ofiary, które zgodnie z decyzją naszego metropolity zostały przekazane między innymi: dla misjonarzy, na bratnią pomoc kapłańską, a także na utrzymanie domów dla księży chorych i starszych. Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególne Gościa Niedzielnego i Stasia dla dzieci.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosław. i opieki Matki Bożej.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Zygmunt Kulawik i śp. Józef Suski, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14. W ich int. Dobry Jezu…