NIEDZIELA PALMOWA WIELKIEGO TYGODNIA 24.03.2024.

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa upamiętnia uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy i tłumy, które witały Zbawiciela z gałązkami palmowymi i śpiewem Hosanna Synowi Dawidowemu! Rozpoczęliśmy WIELKI TYDZIEŃ MĘKI PAŃSKIEJ. Zapraszamy do modlitwy i rozważania Męki Pańskiej i udziału w TRIDUUM SACRUM. ( PROGRAM TRIDUUM SACRUM JEST W GABLOCIE I INTERNECIE ) To trzy święte dni MĘKI ŚMIERCI I ZMARTWYCHWSTANIA CHRYSTUSA PANA. Modlimy się również o wytrwanie w postanowieniach wielkopostnych i rekolekcyjnych. Jutro w poniedziałek o 19.00 spotkanie z kl. Siódmą i Ósmą w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w salce katechetycznej.

2. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w kościele, modlitwy i spowiedzi jeszcze na Wielkanoc przed mszami świętymi….

3. Zapraszamy na krzyżową drogę w Wielki piątek na 15.00 i na Gorzkie Żale i dzisiaj w niedzielę na 16.45 (Bóg zapłać za ofiary z Gorzkich Żali na kwiaty i dekorację Ciemnicy i Bożego Grobu). Zachęcamy do przyniesienia palm na dzisiejszą niedzielę –I jak co roku , do wzięcia udziału w konkursie po mszy świętej o godzinie 11.30. DZISIAJ ZAKOŃCZENIE NOWENNY W INTENCJI ZGODY NARODOWEJ I POSZANOWANIA ŻYCIA LUDZKIEGO PO MSZACH ŚWIĘTYCH ZA WSTAWIENNICTWEM ŚWIĘTYCH ANDRZEJA BOBOLI I BŁOGOSŁAWIONEGO JERZEGO POPIEŁUSZKI.

4. Bóg zapłać panom: Piotrowi Zegarek, Tadeuszowi Mikłasowi, Józefowi Kani, Adamowi Wojtasikowi, Józefowi Bielat za pomoc we wtorek i pani Barbarze Wojtasik za wszelkie prace przy kościele Zapraszam do pomocy przy kościele na 8.30 we wtorek wszystkich chętnych ( dokończenie prac przy Ciemnicy i Grobie Pańskim )

5. W Środę odwiedziny chorych w domach przed Świętami Wielkanocnymi od godziny 12 do 14 – zgłoszenia w zakrystii do wtorku .

6. Bóg zapłać parafianom z ul. Jaworznickiej od numeru 132 do końca i z ulicy Laurowej za posprzątanie kościoła, a na sobotę ( po liturgii wieczornej ) zapraszamy parafian z ulicy Chrzanowskiej do numeru 42. Dziękujemy również za przynoszenie pozostałości ze świec, gromnic i innych świec stołowych do pojemnika przy świętym Józefie. Bóg zapłać!

7. KONGRES EUCHARYSTYCZNY W NASZEJ KRAKOWSKIEJ ARCHIDIECEZJI ROZPOCZYNA SIĘ JUŻ W WIELKI CZWARTEK 28 MARCA 2024 MSZĄ ŚWIĘTĄ KRZYŻMA ŚWIĘTEGO W SANKTUARIUM ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II W KRAKOWIE ŁAGIEWNIKACH. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła. – Rozważania o Eucharystii przy ołtarzu świętego Józefa dla chętnych parafian.

8. UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO, DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA Z UWAGI NA WIELKI TYDZIEŃ JEST PRZENIEŚIONA Z 25 III NA 8 IV 2024 (Adopcja Duchowa)

9. Wszystkim parafianom , solenizantom ,sympatykom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów, owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

10. W minionym tygodniu w piątek pożegnaliśmy + Marcina Niemczyka z ulicy Dębowej…Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie…