19 NIEDZIELA ZWYKŁA 07.08.2022

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej mszy świętej adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  1. Kalendarz Liturgiczny:

– Pn. 08.08 – wspomnienie św. Dominika, prezbitera;

– Wt. 09.08 – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;

– Śr. 10.08 – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika oraz nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

– Czw. 11.08 – wspomnienie św. Klary, dziewicy;

– Sb. 13.08 – święto NMP Kalwaryjskiej;

– Ndz. 14.08. – wspomnienie Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

1. Zachęcamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę i do wspólnej modlitwy. Zapisy w Parafii MB Różańcowej w Chrzanowie
  1. Serdeczne dziękujemy za pomoc przy kościele Panom: Tadeuszowi Mikłasowi, Piotrowi Zegarek oraz Paniom: Barbarze Wojtasik i Teresie Otrębskiej. Chętnych do pomocy w naszej parafii zapraszamy we wtorek na godz. 8:30.
  1. Bóg zapłać Państwu Młodym za wystrój kościoła oraz kwiaty. Na sobotę do posprzątania naszego kościoła zapraszamy mieszkańców z ul. Jesiennej, numery nieparzyste, oraz ulicy Łazowej.
  1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  1. Taca przez kilka kolejnych niedziel, począwszy od następnej, będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
  1. W tym tygodniu do wieczności odeszli: + Tadeusz Król, + Stefania Jurkiewicz oraz
    + Krzysztof Dudek. W ich intencji: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”
  1. Wszystkim parafianom, solenizantom, sympatykom i gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych patronów.