zyczenia

ROK 2020

Parafia Chrystusa Króla w Balinie

W Sobotę Wielkanocną 11 Kwietnia 2020r. będzie w Naszej Parafii objazdowe święcenie pokarmów na stół Wielkanocny i Błogosławieństwo Parafian w poszczególnych jej rejonach TYLKO PRZY DOMACH. ( NIE WYCHODZIMY POZA OBRĘB WŁASNEJ POSESJI ). Ewentualnie można wystawić pokarmy na stoliku przykrytym białym obrusem przy ogrodzeniu własnego domu od drogi.

Kolejność objazdu w godzinach 9.00 - 12.00

9.00 Okradziejówka

9.30 Luszowicka, Radki, Chrzanowska wraz z uliczkami przyległymi

10.00 Wyzwolenia wraz z uliczkami przyległymi

10.30 Jaworznicka wraz z uliczkami przyległymi

11.00 Koźmin

11.30 Cezarówka G. od strony Jaworzna (Jeziorek)

WSZYSTKIM PARAFIANOM,

MIESZKAŃCOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY ZDROWIA I

WIELU ŁASK CHRYSTUSA

ZMARTWYCHWSTAŁEGO

ks. Krzysztof Kozioł - Proboszcz

Plakat Adoracja 2020

12 kwietnia 2020
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW
NA STÓŁ WIELKANOCNY

Osoba prowadząca rozpoczyna modlitwę i wszyscy żegnają się znakiem krzyża:
W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
W. Amen.

(Modlitwę można poprzedzić odczytaniem Ewangelii o zmartwychwstaniu: Mt 28, 1-10 lub J 20, 1-9)

Następnie przygotowuje obecnych i wypowiada modlitwę:
Nasz Pan, Jezus Chrystus, umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia, abyśmy żyli Bożym życiem i uczestniczyli w wielkiej radości, której źródłem jest Jego zwycięstwo. Dla podkreślenia wielkości tej niedzieli, która jest uroczystością nad uroczystościami, chcemy spożyć świąteczne śniadanie.
Prośmy, aby sam Pan pobłogosławił nasze pokarmy, aby oddalił od nas widmo epidemii i napełnił nasze serca radością.

Módlmy się:
Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią poleciłeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, a w dniu zmartwychwstania zasiadłeś do stołu z apostołami, aby wraz z nimi spożyć posiłek.
Prosimy Cię, pozwól nam z wiarą przeżywać Twoją obecność z nami podczas wielkanocnego posiłku, abyśmy mogli się radować udziałem w Twoim życiu i zmartwychwstaniu.
Chlebie żywy, który zstąpiłeś z nieba i dajesz życie światu, pobłogosław chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś słuchających Ciebie wytrwale na pustkowiu, i który wziąłeś w swoje święte i czcigodne ręce, aby go przemienić w swoje Ciało.
Baranku Boży, Ty pokonałeś zło i obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę baranka paschalnego i świątecznych potraw, jakie Ty spożyłeś z apostołami podczas Ostatniej Wieczerzy.
Chryste, nasze życie i zmartwychwstanie, pobłogosław te jajka, znak nowego życia, i spraw, abyśmy potrafili dzielić się z innymi wielkanocną radością, a kiedyś weszli na wieczną ucztę w domu Ojca, gdzie żyjesz i królujesz na wieki wieków.

W. Amen.