2 NIEDZIELA ADWENTU 8.12.2019.

1. Przeżywamy adwent, czas radosnego oczekiwania i pobożnego przygotowania się na narodzenie Pana Jezusa. Dlatego zapraszamy na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty wieczorem o godz.17. Zapraszamy wszystkich całymi rodzinami, a szczególnie dzieci z lampionami i serduszkami oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

2. Kalendarz liturgiczny: dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy i msze św. zbiorową. W piątek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, a w sobotę wspomnienie św. Jana od krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Przyszła trzecia niedziela adwentu nosi nazwę GAUDETE czyli niedzieli radości.

3. We wtorek zostały wycięte drzewa koło kapliczki przy ul. Jaworznickiej. Montujemy też schody do miejsc postojowych koło domu katechetycznego. W projekcie są już prace nad fotowoltaiką do kościoła i domu katechetycznego. W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka tradycyjnie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Wszystkim mówimy Bóg zapłać.

4. Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Wyzwolenia pozostałe numery za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejsze uroczystość. O przygotowanie naszego kościoła na najbliższą niedzielę prosimy parafian z Koźmina: 1 strona ul. Jesiennej i ul. Łazową.

5. Dziękujemy za pracę przy naszej parafii Panom, którzy we wtorek pomagali przy wycince drzew: Antoniemu Cholewie, Edwardowi Stępień, Piotrowi Zegarek, Tadeuszowi Gładys, Grzegorzowi Dudek i Andrzejowi Mamicy. Zapraszamy do pomocy przy kościele we wtorek o godz. 8.30. Będziemy wykonywać konstrukcję pod dekoracje Bożonarodzeniowe.

6. Świece Caritas na stół wigilijny są wyłożone przy ołtarzu św. Józefa w cenie nie mniej niż 6 zł.

7. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Włoch. Program i zapisy w zakrystii.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa niedzielnego, Źródła, Oli i Jasia...

9. Jutro po wieczornej mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 8. Zapraszamy.

10. Z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. Zbigniew Urbaniak. W jego int. Dobry Jezu…