28 NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2019.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „ Wstańcie, chodźmy”. Ofiarami do puszek wspieramy Fundację, Dizeło Nowego Tysiąclecia, która przychodzi z pomocą dzieciom i młodzierzy z uboższych rodzin, które pragną się kształcić. Również dzisiaj w naszej ojczyźnie odbywają się wybory parlamentarne. Zachęcamy do głosowania oraz do modlitwy za naszą ojczyznę. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi ks. Prałat Edward. Życzymy mu Bożego błogosł. i opieki Matki Bożej. Pamiętajmy o nim w naszych osobistych modlitwach. 2.Kalendarz liturgiczny: jutro z racji święta Komisji Edukacji Narodowej modlimy się w int. wszystkich nauczycieli i wychowawców. We wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. W środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy i msza św. zbiorowa, zapraszamy. W czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. W piątek święto św. Łukasza ewangelisty. W przyszłą niedzielę Uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona naszej archidiecezji. W przyszłą niedzielę rożaniec poprowadzi grupa parafian z ks. proboszczem z Kościelca, aby nas zapoznać z życiem i działalnością bł. brata Marcina Oprządka, franciszkanina. To pierwszy błogosławiony z naszej ziemi Chrzanowskiej.

3. Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Spółdzielców, Miodowej i Lipowej za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość oraz za ofiarę na msze św. która będzie odprawiona 23 października o 18 i za ofiarę na węgiel. Państwu młodym serdecznie dziękujemy za udekorowanie kościoła kwiatami. O przygotowanie kościoła na najbliższą niedzielę prosimy parafian z ul. Łąkowej i ul. Niemcewicza. Państwo młodzi udekorują kościół kwiatami, już dzisiaj im za to dziękujemy. 4. Bardzo dziękujemy za pracę przy naszej parafii Panom: Andrzejowi Mamicy, Tadeuszowi Mikłasowi, Edwardowi Stępień i Piotrowi Zegarek, Krzysztofowi Odrzywolskiemu oraz Grzegorzowi Siewniakowi. Zapraszamy do pomocy przy kościele we wtorek o godz. 8.30.

5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zmarłych. Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Prosimy o uprządkowanie grobów na cmentarzu, co również świadczy o naszej pamięci o zmarłych. Prosimy również o uregulowanie opłat za miejsca nie opłacone na cmentarzu. Możemy już zamawiać intencje mszy na nowy rok.

6. Rozpoczał się kolejny rok formacji w ramach Studium Apostolstwa Świeckich. To cykl wykładów i spotkań w drugie soboty miesiąca w parafii św. Mikołaja w Chrzanowie. Bardzo serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje na plakacie.

7. Jutro o godz. 17 spotkanie przed sakramentem bierzmowania dla kl. 8. Zapraszmy. 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa niedzielnego, Źródła, Oli i Jasia, Dominika. 9. Z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. Marek Cupiał. W jego int. Wieczne odpocz...