UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 24.05.2020.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus zapewnia nas że nie zostawia nas sierotami, ale odchodzi, aby posłać nam obiecanego Ducha Świętego. Zachęca nas również, aby głosić Jego ewangelię po całym świecie. Od jutra rozpoczniemy modlitwy przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Przez cały ten tydzień będziemy przygotowywali się do tej ważnej i pięknej uroczystości, prosząc o dary Ducha Świętego. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy również o ks. Proboszczu i ks. Prałacie, którzy przeżywają rocznice swoich święceń kapłańskich.

2. Kalendarz liturgiczny: we wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. Również we wtorek modlimy się w szczególny sposób w intencji naszych mam, z okazji ich święta. W środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy i msze św. zbiorową. W piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

3.Dziękujemy mieszkańcom ul. Uroczej za kwiaty i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz za ofiarę na msze św. która będzie odprawiona 3. 06 o godz. 18. O przygotowanie naszej świątyni na przyszłą niedzielę prosimy parafian z ul. Myśliwskiej.

4. Dziękujemy za pomoc przy naszym kościele i parafii Panom: Piotrowi Zegarek i Edwardowi Stępień i Panu Kościelnemu, a także Paniom: Jolancie Knapik i Barbarze Wojtasik. Zapraszamy chętnych do pomocy we wtorek o godz. 8.30.

5. Bardzo serdecznie przez cały tydzień zapraszamy na msze św. jak również na nabożeństwa majowe. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Pamiętajmy też o spowiedzi wielkanocnej. Spowiedź codziennie przed każdą mszą św. Pragniemy poinformować, że okres spowiedzi i komunii Wielkanocnej kończy się w niedzielę Trójcy Świętej czyli 7 czerwca.

6. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane bezpośrednio na konto parafialne czy na tacę podczas mszy św. Ofiary są przeznaczone na dokończenie prac związanych z fotowoltaiką oraz na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy również za złożone ofiary na róże do kaplicy św. Rity. Wszystkim ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać. W czwartek po wieczornej mszy św. możemy zabrać róże z kapicy św. Rity jako pamiątkę naszej wspólnej modlitwy.

7. Prosimy o uregulowanie opłat za miejsce na cmentarzu oraz przypominamy, że kontenery są przeznaczone tylko na odpady i śmieci z cmentarza. Dziękujemy za zrozumienie.

8. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego. W tym numerze wiele ciekawych artykułów. 9. Wszystkim parafianom życzymy Bożego błogosław; opieki Matki Bożej i św. Patronów.