NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 12.01.2020.

1. Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego i wspominamy to wydarzenie kiedy Jezus przyjął chrzest w rzece Jordan. Modlimy się również aby każdy z nas żył według przyrzeczeń wynikających z przyjętego chrztu św. Dzisiejsze święto kończy również okres Bożego Narodzenia, choć tradycyjnie w Polsce śpiewamy kolędy do 2 lutego.

2. Kalendarz liturgiczny: w środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i msze św. zbiorową. W piątek wspomnienie św. Antoniego, opata. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność wszystkich Chrześcijan. W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka tradycyjnie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Pragniemy poinformować, że przez najbliższy czas składki będą przeznaczone na prace związane z fotowoltaiką w naszej parafii.

3. Szczegółowy plan kolędy jest wywieszony w gablocie oraz znajduje się na stronie naszej parafii. Na mszy św. o 11.30 modlimy się szczególnie za te rodziny które odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską. Zapraszamy.

4. Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom z ul. Gwardzistów i ul. Kadetów za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę oraz za ofiarę na msze św. która będzie odprawiona w środę 22.01 o 17. O przygotowanie naszego kościoła na najbliższą niedzielę prosimy parafian z ul. Luszowickiej.

5. W przyszłą niedzielę bardzo serdecznie zapraszamy do kościoła na godz. 15.30 na JASEŁKA w wykonaniu dzieci z naszego przedszkola. Przyjdźmy całymi rodzinami aby jeszcze raz przeżyć opowieść o Bożym Narodzeniu przedstawioną przez najmłodszych. Serdecznie zapraszamy.

6. Jeszcze raz chcemy podziękować wszystkim, którzy przygotowali tegoroczne kolędowanie oraz tym, którzy śpiewali kolędy w Uroczystość Trzech Króli. Dzieciom z przedszkola i szkoły podstawowej, naszej scholi i chórowi i Wam za tak liczne przybycie. Wszystkim dziękujemy.

7. Dziękujemy Panom za pracę przy naszym kościele: Krzysztofowi Odrzywolskiemu, Edwardowi Stępień, Piotrowi Zegarek i Andrzejowi Mamicy. Zapraszamy do pomocy we wtorek o 8.30.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa niedzielnego, Źródła, Oli i Jasia...

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszły śp. + Janina Gałecka oraz śp. + Franciszka Gębala, której pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 14.30. Wieczny odpoczynek…